مهندسي و اطلاعات
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 20
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 282

ماشين ظرفشويي كه نتواند به درستي آب را تخليه كند، تشخيص آن بسيار مشكل است زيرا دلايل احتمالي زيادي براي اين مشكل وجود دارد و برخي حتي ماشين ظرفشويي را درگير نمي كنند. گاهي اوقات، اين مسئله شامل مشكلاتي در مورد خود لوله كشي است كه قبل از مراجعه به تعمير ظرفشويي ، بايد به آنها رسيدگي كنيد.

توجه: توجه داشته باشيد كه طبيعي است بعضي از ماشين هاي ظرفشويي بعد از يك چرخه كامل مقدار كمي آب در قسمت زير وان را حفظ كنند. اگر فقط يك استخر كوچك در دستگاه خود داريد، كتابچه راهنماي مالك را بررسي كنيد (يا با سازنده تماس بگيريد) تا ببينيد كه اين چه اندازه طبيعي است.

علل مربوط به لوله كشي

در كمال تعجب، مشكلات تخليه ماشين ظرفشويي در قطعات زهكشي خارج از خود دستگاه منشاء مي يابد. لازم نيست تمام مراحل زير انجام شود. ادامه دهيد تا زماني كه علت بروز مشكلات تعمير تخليه ظرفشويي را تعيين كنيد. اگر به نظر نمي رسد كه هيچ يك از اين مسائل مربوط به لوله كشي مقصر باشد، به خود ماشين ظرفشويي برويد.

خروجي آب را بررسي كنيد

در بيشتر موارد، شيلنگ تخليه ماشين ظرفشويي به دفع وصل مي شود. هنگامي كه مواد غذايي در داخل راه دفع وجود داشته باشد، يا وقتي كه دفع آن مسدود شده است ، فضاي كمتري براي رفتن آب ماشين ظرفشويي وجود دارد. مواد تميز كننده را با آب زيادي كه جريان دارد به طور كامل اجرا كنيد تا آن را پاك كنيد. اين ممكن است مشكل زهكشي با ماشين ظرفشويي را برطرف كند.

Air Gap را تميز كنيد

اين استوانه كوچك (معمولاً كرومي) در لبه پشت سينك آشپزخانه است. با جلوگيري از خالي شدن هوا، به گونه اي طراحي شده است كه از ريختن آب به بيرون ريختن داخل ماشين ظرفشويي جلوگيري كند. اگر هنگام شستشوي ماشين ظرفشويي، آب از شكاف هوا (و بعضي اوقات در سراسر پيشخوان) خارج شود، انسداد بين شكاف هوا و دستگاه دفع زباله است. براي پاك كردن آن، كلاه شكاف هوا را برداشته و داخل شكاف هوا را تميز كنيد. در مرحله بعدي شيلنگ را كه از نوك در پايين شكاف هوا جاري است تا دفع زباله يا زهكشي سينك جدا كنيد و مطمئن شويد كه آن را نگرفته است.

حلقه High را بررسي كنيد

اگر ماشين ظرفشويي شما شكاف هوا نداشته باشد، ممكن است شلنگ تخليه آن حلقه شده و به قسمت پايين ميز كنار سينك وصل شود. اگرچه اين كار در اكثر نقاط سازگار با كد نيست، اما به همان شكلي است كه شكاف هوا را دربر مي گيرد. اگر اين شلنگ شل شده است، بنابراين ديگر از سطح ماشين ظرفشويي حلقه نمي شود، ممكن است مانع از تخليه صحيح آب از دستگاه شود. بازگشت شلنگ به موقعيت مناسب، مشكل را برطرف مي كند. يا مي توانيد شكاف مناسب هوا را نصب كنيد.

علل مربوط به لوازم خانگي

اگر دلايل آشكاري در رابطه با لوله كشي وجود نداشته باشد ، مشكلات زهكشي ممكن است با چندين مؤلفه احتمالي در خود دستگاه منشاء داشته باشد.

صفحه تخليه را در انتهاي وان را براي تعمير ظرفشويي بوش بررسي كنيد و مطمئن شويد كه چيزي مانع از آن نمي شود. پاك كردن درب هاي پلاستيكي ، شيش ، برچسب ها و تكه هاي پلاستيكي مي تواند زهكشي را پوشانده باشد و ديدن آنها دشوار است مگر اينكه دقت كنيد.

فيلتر را تميز كنيد

ماشين هاي ظرفشويي از انواع فيلترهاي مختلف استفاده مي كنند. برخي داراي يك صفحه نمايش ساده هستند، برخي از آنها فيلترهاي قابل جدا شدن در زير صفحه نمايش دارند و برخي ديگر براي تميز كردن كامل نياز به برداشتن بازوي اسپري تحتاني دارند. راهنماي دستورالعمل دستگاه را براي دستورالعمل نحوه تميز كردن مورد نظر خود بررسي كنيد.

شيلنگ تخليه ماشين ظرفشويي را بررسي كنيد

اين معمولاً يك لوله پلاستيكي راه راه است كه از قسمت زير ماشين ظرفشويي تا شكاف هوا ، دفع زباله و يا زهكشي سينك بسته به راه اندازي آن حركت مي كند. با بيرون آوردن پلاگين آن يا خاموش كردن كليد به مدار ماشين ظرفشويي ، برق را به ماشين ظرفشويي خاموش كنيد. صفحه پنجه پا را برداشته و سپس گيره شيلنگ را كه شيلنگ تخليه را به پمپ ماشين ظرفشويي محكم مي كند ، شل كنيد. يك اسفنج مفيد براي هر آبي كه بيرون مي زند انتهاي شيلنگ را تميز كرده و سپس به داخل آن ضربه بزنيد. اگر شيلنگ وصل شده است و شما نمي توانيد از طريق آن سوراخ شويد، گيره را در قسمت ديگر شيلنگ برداشته و سپس شيلنگ را از داخل سينك تميز كنيد. اگر نمي توانيد شلنگ را از حالت قفل باز كنيد، يا قديمي و ترك خورده است، آن را جايگزين كنيد.

با تعميركار تماس بگيريد

اگر همه موارد فوق را امتحان كرده ايد و ماشين ظرفشويي هنوز تخليه نشده است، مي توانيد با بخش تعمير ماشين ظرفشويي تاپ امداد تماس بگيريد. بررسي بسياري از اين قسمت ها به مولتي متر و دانش برخي از مدارهاي الكتريكي احتياج دارد. بهتر است اين كار را به يك حرفه اي رها كنيد مگر اينكه تخصص خاصي در مورد اين نوع تشخيص داشته باشيد. بيشتر قطعات تعويض ماشين ظرفشويي بصورت آنلاين و با استفاده از شماره مدل دستگاه براي يافتن قطعات مناسب ، بصورت گسترده اي در دسترس هستند.
متخصصان تعمير لوازم خانگي تاپ امداد مي توانند گران باشند و اگر ماشين ظرفشويي شما بيش از نه يا ده سال عمر داشته باشد، ممكن است زمان تعمير ظرفشويي بوش شما باشد. اين به آن سختي كه به نظر مي رسد سخت نيست و بسياري از مالكان خانه اين كار را خودشان انجام مي دهند. بعضي از فروشگاه هاي لوازم خانگي ماشين ظرفشويي را به عنوان بخشي از قيمت خريد به صورت رايگان نصب مي كنند.

http://topemdad.ir/how-to-repair-a-dishwasher-that-does-not-drain/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۴۲:۰۹ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

استفاده نكردن از تصفيه آب صنعتي و كمبود آب شيرين مي تواند براي اكوسيستم هاي حساس مضر باشد. گياهان و حيات وحش به آب كافي براي زنده ماندن و توليد مثل نياز دارند. بدون جريان كافي آب، كيفيت آب كه اكوسيستم براي زنده ماندن به آن متكي است، رو به زوال مي رود و براي خود ما اتكا به آب هاي وارداتي گران قيمت يك ضرورت محسوب مي شود.

استفاده از دستگاه تصفيه آب صنعتي مي تواند باعث كاهش هزينه ها شود، و اطمينان حاصل شود كه مناطق كشاورزي از منابع كافي براي حفظ خود برخوردار هستند. اين كار باعث كاهش مصرف انرژي و معرفي موج جديدي در پس انداز هزينه مي شود. انقلاب تصفيه آب صنعتي با استفاده از روش هاي جديد و نوآورانه، دست نخورده منابع است. منابع آب تصفيه اي هرگز به اندازه امروزي در دسترس نبوده اند.

سياره به طور طبيعي آب بازيافت مي كند، اما فناوري روند كار را بهبود مي بخشد

اين سياره به خودي خود تصفيه كننده آب است و قبل از بازگشت آب نسبتاً تميز به زمين، آلودگي ها را از طريق تبخير از بين مي برد. هم اكنون فناوري مي تواند اين روند را بهبود بخشد و سرعت ببخشد. فناوري احياء فاضلاب پساب مي تواند از طريق فرآيندهاي طبيعي و مهندسي شده آب آشاميدني را استخراج كند. روش هاي اوليه تصفيه آب صنعتي از چندين مرحله براي غربال كردن مواد جامد استفاده مي كنند. فرآيندهاي ثانويه مواد جامد معلق را با استفاده از فيلتراسيون و ضد عفوني با رسانه ثابت به عنوان جايگزين مناسب براي فرآيندهاي لجن فعال حذف مي كنند.

آب مهمترين عنصر روي زمين است

هر موجود زنده براي زنده ماندن خود به آب متكي است. بدون آن، زندگي وجود ندارد، اما گرم شدن كره زمين منجر به خشكسالي فلج كننده در سراسر جهان مي شود. تصفيه آب در حال حاضر از اكوسيستم هاي با ارزش محافظت مي كند كه در غير اين صورت به دليل تغييرات بارندگي مي ميرند. خشكسالي ها باعث كاهش عرضه مواد غذايي، كوچك شدن زيستگاه ها و آسيب رساندن به گياهان مي شوند. آنها حتي مي توانند منجر به انقراض گونه هاي مهم شوند. بازيافت آب منبع آب را اضافه مي كند، از انحراف از بيوم هاي هسته جلوگيري مي كند، گونه ها را مستقيم و غيرمستقيم حفظ مي كند.

استفاده مجدد از مزاياي آب در مديريت منابع انساني

كمبود آب منجر به از دست رفتن شغل، آسيب به آبراه ها و چالش هاي اقتصادي مي شود كه همه اين موارد از طريق يك استراتژي نوآورانه بازيافت قابل غلبه است. بحران كمبود آب در كل اقتصاد گسترش مي يابد و از خسارت هاي كشاورزي گرفته تا هزينه هاي امدادي به همه چيز مي رسد. بازيافت آب منابع را به اقتصاد باز مي گرداند و در عين حال پس انداز اقتصادي مهمي را براي صنايعي كه به آب فرآوري شده تكيه مي كنند، مي آورد. همچنين بهداشت را تقويت مي كند، بنابراين يك راه كليدي براي جلوگيري از شيوع بيماري و سموم از محصولات فرعي صنعتي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۴۵:۳۲ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

سرانجام بعد از يك هفته شلوغ براي جاروبرقي كردن خانه وقت پيدا مي كنيد. شما تمام اسباب بازي ها را برداشته ايد، كفش را در كمد قرار داده ايد و حتي مبلمان را از مسير خارج كرده ايد. جاروبرقي را بيرون مي آوريد، آن را وصل مي كنيد، و اين چيست؟ خراب است؟ البته. علاوه بر اين كه قادر به تميز كردن مانند برنامه ريزي نيستيد، اكنون با يك سؤال مهم روبرو هستيد: آيا تعمير جاروبرقي و جاروشارژي را در دست داريد يا اينكه زمان تعويض آن است؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۱:۰۲ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

دستگاه تصفيه آب صنعتي دستگاهي است كه تمامي املاح و شوري آب ورودي به سيستم را از طريق فرآيند اسمز معكوس يا وارونه در حجم هاي بالاتر از 5 مترمكعب در شبانه روز تصفيه نموده و آبي شيرين و فاقد املاح در اختيار خريدار قرار مي دهد.

پديده اسمز معكوس يا اسمز وارونه چيست

اسمز (Osmosis) پديده اي طبيعي و بسيار مهم در طبيعت است. اين فرآيند زماني رخ مي دهد كه يك محلول رقيق در مجاورت يك محلول غليظ قرار مي گيرد.

مثال طبيعي آن جذب آب توسط ريشه گياه و جذب آب از خون در بدن انسان مي باشد.

بعنوان مثال اگر دو محلول آب نمك كه يكي غليظ تر و ديگري رقيق تر را توسط يك غشاء نيمه تراوا از يكديگر جدا كنيد، نمك تمايل دارد كه از غشاء عبور كرده و به سمت محلول رقيق حركت كند و آب نيز تمايل دارد از قسمت رقيق به قسمت غليظ نفوذ كند.

غشاء نيمه تراوا يك توري يا صافي است كه اجازه عبور آب از داخل منافذ خود را مي دهد ولي مانع عبور املاح، مواد محلول، باكتري ها و مواد بيماري زا مي گردد.

فرآيند اسمز معكوس (Reverse Osmosis) در دستگاه تصفيه آب صنعتي برخلاف فرآيند طبيعي اسمز عمل مي كند و با ايجاد فشار زياد جهت غلبه بر فشار طبيعي اسمزي باعث عبور آب از ممبران ها مي گردد.

بنابراين نياز به فشار بالايي جهت عبور آب از غشاء نيمه تروا و نمك زدايي آن مي باشد.

اسمز معكوس Reverse osmosis فرايندي است كه در آن از فشار براي معكوس نمودن جريان اسمزي آب از درون يك غشاي نيمه تراوا استفاده مي‌شود.

اگر يك غشاي نيمه‌ تراوا بين دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گيرد آب به گونه طبيعي و تحت خاصيت اسمزي از غلظت پايين تر به غلظت بالاتر جريان مي‌يابد.

اين پديده تا هنگامي كه پتانسيل‌هاي شيميايي دو طرف برابر گردند ادامه خواهد يافت.

در حالت تعادل اختلاف فشار بين دو طرف غشاء برابر اختلاف فشار اسمزي است.

اگر فشاري برابر با اختلاف فشار اسمزي به محلول غليظ‌تر اعمال گردد جريان آب قطع خواهد شد. در صورتيكه فشار اعمال شده بيشتر از فشار اسمزي باشد، جهت جريان طبيعي آب، معكوس خواهد گرديد.

ساختمان دستگاه تصفيه آب صنعتي

  • واحد پيش تصفيه
  • واحد غشايي
  • واحد كنترل دبي و فشار
  • سيستم تزريق مواد شيميايي
  • واحد تامين فشار و تجهيزات ابزار دقيق و تابلو كنترل

دستگاه هاي آب شيرين كن صنعتي  به سه دسته تقسيم مي شوند كه ظرفيت آب خام ورودي آنها بين 5 تا 2000 مترمكعب در روز مي باشد:

  1. تصفيه آب چاه (Brakish Well Water) كه قادر به تصفيه آب خام ورودي با TDS تا 4000ppm را مي باشد.
  2. تصفيه آب شور سطحي (Brakish Surface Water) كه قادر به تصفيه  آب خام ورودي با  TDS تا 12.000ppm مي باشد.
  3. تصفيه آب دريا (Sea Water) كه قادر به تصفيه آب خام ورودي با TDS  تا 35.000ppm مي باشد.

مكانيزم عملكرد دستگاه تصفيه آب صنعتي

اصول طراحي تصفيه خانه آب مبتني بر روش اسمز معكوس، افزايش فشار در جريان آب خام ورودي جهت غلبه بر فشار اسمزي معمول و عبور آن از غشاء نيمه تراوا مي باشد.

به اين ترتيب آب خام ورودي به دو جريان آب با املاح بسيار پائين (Permeate) و آب غليظ با املاح بسيار بالا (Concentrate) تقسيم مي گردد.

مادامي كه فشار وارده به آب خام ورودي به اندازه اي باشد كه بر فشار اسمزي معمول غلبه كند، آب خالص از غشاء نيمه تراوا عبور كرده و مواد محلول در پشت غشاء باقي مانده و وارد جريان غليظ مي گردد.

جريان غليظ را مي توان دفع كرد يا مجددا جهت مصرف بعنوان آب خام به سيستم برگشت داد.

جريان آب رد شده از غشاء كه بعنوان آب شيرين استفاده مي شود، 95 تا 99 درصد املاح خود را با اين روش از دست مي دهد.

بايد توجه داشت كه در فرآيند اسمز معكوس از روش فيلتراسيون متقاطع (Cross Filtration) استفاده مي شود.

استفاده از فيلتراسيون طبيعي باعث گرفتگي غشاء يا عبور مواد جامد از غشاء مي گردد.

با استفاده از فيلتراسيون متقاطع آب خالص از يك طرف غشاء و مواد محلول از طرف ديگري غشاء حركت مي كنند.

جهت ممانعت از گرفتگي غشاء عبور جريان آب غليظ از روي غشاء با جريان آشفته (Turbulent Flow) بسيار موثر خواهد بود.

http://alborzabcotavan.ir/industrial-water-purifier/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۸:۳۰ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

تغيير از بطري آب به شير آب ممكن است تغيير بزرگي به نظر برسد كه خيلي ها مايل به انجام آن نيستند. با وجود دستگاه تصفيه آب صنعتي امروزي، تغيير مانند اين نه تنها آسان بلكه ايمن است.

ممكن است شما به ايده نوشيدن آب بطري دلبسته شويد و بدون شك ممكن است براي شما ايمن تر به نظر برسد، اما استدلال هاي منطقي وجود دارد كه چرا ما فكر مي كنيم بايد به آب شير اعتماد كنيد.

نصب فيلتر آب شير در آشپزخانه شما مي تواند راه حل هاي بسياري از نگراني هايي كه ممكن است در مورد آب شير وجود داشته باشد را ارائه دهد، اين امر مي تواند نگراني هاي مربوط به ضد عفوني شيميايي ، ساير موارد آلودگي و مشكلات چشايي را برطرف كند.

همچنين به معناي كاهش قابل توجه زباله هاي پلاستيكي، يكي از مهمترين مسائل زمان ماست.

با گفتن نه به آب بطري، شما نه تنها از محيط زيست در برابر آلودگي بيشتر پلاستيك محافظت مي كنيد، بلكه هزينه هاي خود را نيز كاهش مي دهيد.

بياييد بهترين دلايلي كه نبايد دريغ از نصب فيلتر آب در خانه خود را ببينيد:

فيلتر تصفيه آب چند منظوره

دسترسي فوري به آب خالص فيلتر فقط يكي از استدلال هايي است كه چرا بايد نصب سيستم فيلتر آب را در نظر بگيريد.

خواه بخواهيد آب را براي نوشيدن و پخت و پز تصفيه كنيد، يا به دنبال تصفيه آب براي مقاصد ديگر خانگي هستيد، فيلترهايي وجود دارد كه به شما كمك مي كند.

آنها مي توانند اطمينان حاصل كنند كه تمام سطوح مصرف آب پوشانده شده است، از شير آب آشپزخانه گرفته تا حمام شما.

حتي اگر شما از شير آب آشپزخانه خود نمي نوشيد، احتمالاً از آب شير براي پخت و پز، شستن ميوه و سبزيجات يا قهوه استفاده مي كنيد.

حتي اگر برخي از آلودگي ها با جوشاندن آب شير حل شود، همه مسائل آلودگي را نمي توان با جوشاندن آب مورد نظر براي مصرف آن حل كرد.

در اين مواقع، فيلترهاي نقطه استفاده در آشپزخانه شما مي توانند جايگزين مناسب تري براي آب جوش ارائه دهند.

استفاده از فيلتر آب آشپزخانه مي تواند تعداد و سطح آلاينده ها و خطرات سلامتي مرتبط با اين موارد را به ميزان قابل توجهي كاهش دهد.

سرمايه گذاري در يك فيلتر آب حرفه اي باعث كاهش تعداد آلودگي ها از مواد ضد عفوني كننده شيميايي به فلزات سنگين مي شود.

متأسفانه، بسياري از مشكلات آلودگي مي توانند بدون توجه به نظر برسند، اما اين بدان معنا نيست كه آنها خطرناك تر نيستند.

برخلاف كلر موجود در آب شما، كه مي توانيد بو و طعم آن بو دهيد، فلوئوريد و فلزات سنگين به آساني قابل تشخيص نيستند، و ممكن است براي آشكار كردن حضور آنها نياز به آزمايش آب ويژه داشته باشيد.

به علاوه، با وجود بعضي از اين آلاينده ها، خطر افزايش بيشتر غلظت آنها هنگام جوشاندن آب وجود دارد.

تصفيه آب تنها روش خلاص شدن از شر آنها است. خوشبختانه، فيلترهايي وجود دارد كه مي توانند طيف گسترده اي از آلاينده ها را به يكباره از بين ببرند، و شير آب شما را به يك جايگزين سالم و بي خطر براي آب بطري تبديل كنيد.

هدف قرار دادن طيف گسترده اي از مشكلات آلودگي

هنگامي كه به كارآيي مي رسد، دستگاه تصفيه آب صنعتي يك مشكل آسان براي چندين مسئله آلودگي هستند. توانايي حذف چندين آلاينده از آب جنبه مهمي در انتخاب هر نوع سيستم تصفيه آب در نظر گرفته شده است.

هر دو فيلتر زير سينك و كانتر ضد مواد متفاوتي از فيلتر را تشكيل مي دهند تا بتوانند راه حلي براي چندين آلودگي در يك بار ارائه دهند.

اين فيلتر هاي تصفيه آب نه تنها قابل كنترل و نگهداري نيستند بلكه مي توانند تصفيه كاملي ارائه دهند كه به آلودگي ها و مسائل مربوط به طعم نيز مي پردازند.

اگر به فيلتري احتياج داريد كه قابليت تصفيه كارتريج هاي متعدد را در خود جاي دهد، بايد سيستم هاي فيلتر چند مرحله اي را انتخاب كنيد، كه بيش از يك نوع مواد فيلتر را در خود ادغام مي كند.

 

آنها راحت و آسان تنظيم مي شوند

اگر در حال بررسي دستگاه تصفيه آب صنعتي براي خانه خود هستيد، ممكن است تعجب كنيد كه هزينه آن براي شما چقدر خواهد بود و نصب آن چقدر دشوار است. آيا مي توانيد آن را DIY كنيد يا به كمك يك متخصص نياز داريد؟

اين نگراني ها از آنچه فكر مي كنيد كوچكتر است. مدل هاي جديد سيستم فيلتر آب با راحتي و مقرون به صرفه در نظر گرفته مي شوند.

بعضي از آنها به راحتي اتصال لوله فيلتر به شير استاندارد آشپزخانه شما قابل نصب هستند، برخي ديگر كمي مهارت لوله كشي مي خواهند.

از آنجا كه رقابت در بين ارائه دهندگان شديد است و گزينه هاي بسيار خوبي در بازار وجود دارد، لازم نيست براي خريد يك فيلتر آب آشپزخانه خيلي هزينه كنيد.

فيلتر تصفيه آب يا زير آب ممكن است بهترين انتخاب براي خانه شما باشد زيرا اين فيلترها به مهارت لوله كشي زيادي نياز ندارند تا آنها را آماده بهره برداري كنند.

از نظر اقتصادي خالص، نوشيدن آب شير آب فيلتر شده ارزانتر از خريد آب بطري در هر روز ارزانتر است.

حتي با سرمايه گذاري اوليه و هزينه هاي نگهداري سالانه، در طولاني مدت، خريد فيلتر آب حرفه اي به شما در صرفه جويي در هزينه كمك خواهد كرد.

خوشبختانه، شركت هاي سازنده انواع مختلفي از سيستم هاي تصفيه آب را در هر بازه قيمتي ارائه مي دهند، بنابراين پيدا كردن يك سيستم فيلتر در بودجه شما آسان مي شود.

آلودگي كمتر پلاستيك

پلاستيك به معناي واقعي كلمه در همه جا است و مقابله با آن در حال حاضر به يك مشكل تبديل شده است. در دهه هاي گذشته، پلاستيك هاي يكبار مصرف منجر به يك بحران واقعي آلودگي پلاستيك شده است.

پلاستيك به يك تهديد جدي براي حيات وحش و سلامت انسان تبديل شده است. اين آلودگي به قدري گسترده است كه ريزگردها در موجودات ساكن ۳۰۰۰۰ پا در زير دريا يافت شده اند.

اگرچه تا حدي ناعادلانه است كه بخش عمده اي از بار دور ريختن پلاستيك يكبار مصرف بيشتر مصرف كننده باشد و نه توليد كننده، كاهش مصرف آب بطري شما راهي مناسب براي اعتراض به اين امر است.

چه نوع فيلتر تصفيه آب را بايد خريداري كنيد؟

اين سوالي است كه خيلي از مشتريان مي شنويم. پاسخ نمي تواند بسيار مستقيم باشد زيرا در هنگام خريد فيلتر بسياري از مواردي را بايد در نظر بگيريد.

اولين چيزي كه بايد تصميم بگيريد اين است كه آيا شما مي خواهيد فيلتري داشته باشيد كه فقط آب فيلتر شده در آشپزخانه شما را تأمين كند، يا فيلتري كه تمام منبع آب شما را فيلتر مي كند.

يك فيلتر آب آشاميدني فقط آب شير را در محل نصب آشپزخانه فيلتر مي كند. يك فيلتر خانه كامل قبل از توزيع در آبهاي منزل شما آب را فيلتر مي كند.

هر نوع فيلتر شايستگي هاي خاص خود را دارد، اما تصميم به خريد بايد به همان سادگي باشد كه از خود بپرسيد براي چه چيزي به آب فيلتر شده احتياج داريد؟ فقط نوشيدن و پخت و پز يا حمام كردن و شستن هم هست؟

اگر فقط براي پخت و پز و نوشيدن باشد، يك فيلتر countertop نقطه اي از استفاده، فيلتر زير آب يا فيلتر مستقل به شما در اين امر كمك مي كند.

اگر اين نيز براي شستشو و استحمام است، بايد مزاياي سيستم فيلتر آب كل خانه را در نظر بگيريد.

 

آيا بايد هنگام نصب فيلتر آب، شير آب آشپزخانه خود را تغيير دهيد؟

خير، مي توانيد شير آب آشپزخانه موجود خود را با هر فيلتر زير و يا تمام خانه نگه داريد. اما با فيلترهاي زيرين، بايد شير آب فيلتر نصب كنيد.

اين شيرهاي آب كوچكتر از يك شير آب معمولي هستند، آنها فقط آب فيلتر شده را پخش مي كنند و آنها را در كنار شير آب آشپزخانه فعلي شما قرار مي دهند.

اين امر مگر اينكه تصميم بگيريد شير آب كيفيت استاندارد خود را به شيرآلات آشپزخانه اي سه طرفه تر كه جايگزين شير معمولي شما است، ارتقا دهيد و آب فيلتر شده گرم، سرد و سرد را از بين ببرد.

 

گزينه هاي ديگر براي سيستم هاي فيلتر لوله كشي

چه مي شود اگر – به هر دليلي – سيستم فيلتر لوله كار فقط براي شما كار نمي كند؟

اگر نمي توانيد يك سيستم فيلتر نصب كنيد، اما هنوز مشتاق استفاده از شير آب به عنوان منبع اصلي آب آشاميدني خود هستيد، خبر خوب اين است كه شما هنوز هم مي توانيد.

فيلترهاي مستقل نيازي به لوله كشي در آب اصلي شما ندارند و آنها مي توانند مستقل از هرگونه فشار آب ورودي كار كنند.

چندين سيستم فيلتر مستقل از جمله صفر فيلتر اسمز معكوس نصب و فيلتر آب جاذبه وجود دارد.

دستگاه تصفيه آب صنعتي اسمز معكوس نصب محصولي انقلابي است كه به شما كمك مي كند حتي بدون نياز به نصب سيستم هاي حجيم در زير سينك آشپزخانه خود، آب فيلتر شده با كيفيت اسمز معكوس را دريافت كنيد.

سيستم هاي جاذبه نيز گزينه اي هستند. با اين حال، اين موارد براي شرايط آمادگي اضطراري يا اگر در خارج از منزل سفر مي كنيد، مناسب تر هستند.

 

سخن پاياني

صرف نظر از دلايل تغيير كاربري روي آب فيلتر شده، بدانيد كه تقريباً براي همه مسائل كيفيت آب راه حل هايي وجود دارد.

علاوه بر مزاياي استفاده از منبع آب آشاميدني راحت تر و سازگار با محيط زيست، شايان ذكر است كه شما نيز مي توانيد با جابجايي به آب شير آب فيلتر شده، صرفه جويي بيشتري داشته باشيد.

كمتر زباله هاي پلاستيكي، آب تميز و بي خطر و راه آسان تر براي بدست آوردن آب آشاميدني برخي از مهمترين مزاياي استفاده از آب شير است.

http://alborzabcotavan.ir/5-the-reason-for-installing-a-faucet-filter-in-your-kitchen/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۱۴:۲۹ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

در اينجا، در تعمير ماشين لباسشويي، ايجاد روابط با مشتري با اعتماد و احترام دليل مهمي است كه چرا ما نزديك به ۴۰ سال است كه ما به ساكنين تهران خدمات با كيفيت را ارائه داده ايم. اين باعث مي شود تجربه زيادي داشته باشيم.

در مقاله امروز ما مي خواهيم سؤالي را مطرح كنيم كه بسياري از افراد هنگام تعويض يا تعمير ماشين لباسشويي خود از آنها سوال مي كنند. به جاي بيرون ريختن لوازم خانگي قديمي كه متوقف شده اند، انجام مراحل زير مي تواند ميليون ها تومن را براي شما ذخيره كند. بنابراين اگر فردي هستيد كه با آگاهي از اين مسائل اساسي پس انداز مي كنيد، ادامه دهيد. اما به ياد داشته باشيد، اگر شك داريد، هميشه مي توانيد با شركت تعميرات لوازم خانگي تاپ امداد تماس بگيريد تا در مورد تعمير لوازم شما مثل تعمير ماشين لباسشويي آريستون، تعمير ماشين لباسشويي بوش و غيره به تصميم نهايي برسيد.

ماشين لباسشويي شما تكان هاي شديد دارد

ماشين لباسشويي شما نبايد منبع كابوسهاي كودكان شما باشد. در مقابل، فقط بايد لباس خود را بدون هياهو بشوييد. اگر ماشين لباسشويي آريستون يا بوش شما به طور غيرقابل كنترل تكان مي خورد و باعث ايجاد انواع آسيب در سراسر خانه شما مي شود، شايد لازم باشد كه آن را جايگزين كنيد.

اما نااميد نشويد، زيرا جايگزين هميشه راه حل نيست. چند مورد متفاوت وجود دارد كه مي توانيد براي ارزيابي وضعيت استفاده كنيد. ابتدا بررسي كنيد كه آيا پاي آن صاف است يا خير. اگر آنها اينگونه نباشند، ممكن است مسئله همينجا باشد. و ديگر نيازي به شركت تعمير لوازم خانگي تاپ امداد نباشد!

اگر ماشين لباسشويي شما صداي ناخوشايندي ايجاد مي كند، سعي كنيد لباس هاي شسته شده را مجدداً مرتب كنيد تا لباس هايي كه به هم ريخته اند را مرتب كنيد تا آنها را به طور يكنواخت تر در سراسر دستگاه خود توزيع كنيد. اگر اين كار نمي كند، بايد يكنواخت پاها را دوباره بررسي كنيد، و يا ايجاد يك سكو براي حل مشكل. اين ممكن است كمي دردسر باشد.

ماشين لباسشويي چرخش انجام نمي دهد

درست مثل مردم، ماشين لباسشويي ها كند مي شوند. نمونه اي از اين موارد هنگامي است كه ماشين لباسشويي شما مانند گذشته نمي چرخد. ممكن است عوامل مختلفي در بازي وجود داشته باشد، بنابراين ما نمي خواهيم در گفتن اينكه مسئله بدون بررسي ويژگي ها چيست، قطعي باشيم. اما معمولاً تعمير ماشين لباسشويي مستلزم جدا كردن بيشتر دستگاه است بهتر است آن را به متخصصان واگذار كنيد.

خدمات تعمير ماشين لباسشويي تاپ امداد

به دور از بررسي دقيق كليه مواردي كه مي تواند در مورد ماشين لباسشويي به وجود نيايد، اميدواريم كه در اين مقاله ايده هاي چندي براي تشخيص خود ماشين لباسشويي وجود داشته باشد. واقعيت اين است كه بيشتر مسائل نياز به يك متخصص براي ارزيابي دقيق دارد، بنابراين بيشتر از اين فكر خوبي نيست كه با كارشناسان تعمير ماشين لباسشويي بوش، آريستون و غيره تماس بگيريد. در نظر داشته باشيد كه ما در خدمت همه مارك هاي اصلي و انواع لوازم خانگي نيز هستيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۰۸:۴۱ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

تصفيه آب صنعتي اسمز معكوس (RO) به سرعت در حال تبديل شدن به روش تصفيه انتخاب براي طيف گسترده اي از مشاغل است. اين دستگاه قادر است ضمن بهبود سيستم هاي پايين دست شما، از قبل از تصفيه آب خوراك استفاده كند. اين سديم و سرب را با صرفه جويي قابل توجهي در انرژي از بين مي برد و نگهداري آن به طرز چشمگيري آسان است. مي توان از آن براي پيش تصفيه آب قبل از ديونيزاسيون استفاده كرد و اين امر را براي توليد دارويي، آرايشي و ميكروچيپ ايده آل كرد.

همه سيستم هاي تصفيه آب صنعتي اسمز معكوس (RO) صنعتي به طور يكسان عملكرد را بهينه نمي كنند. كيفيت و دوام با توجه به ميزان جريان، انتخاب هاي غشايي و ساير مؤلفه ها متفاوت است. با اين حال، بهترين سيستم هاي RO تجاري داراي خصوصيات كمي هستند.

بهره وري

يك سيستم استاندارد RO براي توليد تنها يك گالن آب خوراك، ۲۰ گالن آب را هدر مي دهد. بهترين بازيابي نفوذ بايد با راندمان ۷۰٪ قابل اطمينان كار كند تا ارزش خوبي براي پول فراهم كند.

غشاهاي كم انرژي

عناصر غشايي RO با انرژي كم مي توانند با كاهش فشار روان بدون از دست دادن راندمان كار كنند. اين يك بخش قابل توجهي از هزينه هاي عملياتي شما را كاهش مي دهد و در عين حال احتياج به بازيابي دقيق و نيازهاي مصرفي يك سيستم پريميوم را دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۱۸:۰۵ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

يخ ساز شكسته؟ آب نداريد؟ غذا خنك نميشود؟ در اينجا رايج ترين مشكلات يخچال ها و رايج ترين مشكلات سايد باي سايد ها ليست شده است و اينكه چه چيزي احتمالاً باعث ايجاد آنها و چگونگي رفع آنها مي شود.

تصور كنيد يخچال و سايد باي سايد خود را باز كنيد و مجبور شويد همه چيز را درون سطل زباله بريزيد. وقتي يخچال شما به مدت طولاني كار نمي كند، اين دقيقاً همان كاري است كه شما بايد انجام دهيد. در اينجا پنج مورد معمولي وجود دارد، به علاوه علل احتمالي آنها و رفع سريع آنها.
مشكل شماره ۱: مشكلات دمايي در يخچال و سايد باي سايد
راه حل: در صورت يخ زدگي، ترموستات بايد تعويض شود. با اين وجود ابتدا يخچال خود را از برق جدا كرده و سيم هاي كندانسور را با يك برس كويل كندانسور يا جاروبرقي تميز كنيد. اگر اين كار نمي كند، با يك متخصص تماس بگيريد.

مشكل شماره ۲: يخ ساز من كار نمي كند.
راه حل: ممكن است ماژول موتور يخ ساز توقيف شده و نياز به تعويض داشته باشد. مقصر احتمالي ديگر مي تواند يك شير ورودي آب باشد. هرگونه گرفتگي را چك كنيد – اما به ياد داشته باشيد دريچه را از منبع آب خانگي خاموش كنيد. بررسي كنيد كه آيا صفحه نمايش، يا فيلتر وصل شده است يا خير. مكانيسم يخ ساز نيز مي تواند مشكلي ايجاد كند. اكثر يخچال هاي مدرن از گرما براي آزاد كردن مكعب ها استفاده مي كنند (مي دانيم ضد انعطاف پذير است) ، و يك سري آزمايشات الكتريكي براي تشخيص اين مشكل وجود دارد. اگر دريچه آب خود را از فيلتر خود نمي دانيد، با يك متخصص تماس بگيريد.

مشكل شماره ۳: يخچال و سايد باي سايد من كار نمي كند.
راه حل: صفحه كنترل الكترونيكي مي تواند در اثر افزايش قدر ، رله هاي فرسوده يا مدارهاي باز آسيب ببيند و ممكن است نياز به تعويض داشته باشد.

مشكل شماره ۴: يخچال فريزرو سايد باي سايد من سر و صداهاي عجيب دارد.
راه حل: اگر صفحه كنترل الكترونيكي آسيب ديده باشد، نياز به تعويض دارد.

مشكل شماره ۵: يخچال و فريزر من آب يا يخ را پخش نمي كند.
راه حل: آيا شما مرتباً تعويض فيلتر يخچال را در دستور كار خود داريد؟ با گذشت زمان، فيلتر آب موجود در يخچال شما زباله ها و آلودگي هايي را كه براي فيلتر كردن طراحي شده است، جمع آوري و ذخيره مي كند. بنابراين قبل از هر چيز، مرتباً فيلتر را تغيير دهيد. در بسياري از يخچال هاي جديد، يك سنسور در داخل درب وجود دارد كه به شما مي گويد چه زماني اين كار را انجام دهيد. دريچه آب (در پشت فريزر) نيز در صورت گرفتگي با مواد معدني ممكن است نياز به تعويض داشته باشد و در باز يا بسته شدن آن نتوانسته است.

http://topemdad.ir/5-common-refrigerator-and-side-by-side-refrigerator-repair-and-its-solutions/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۳۸:۳۰ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

باور كنيد يا نه، متوسط ​​عمر ماشين ظرفشويي بين ۷ تا ۱۰ سال است. اما هرچه بيشتر از آن استفاده كنيد، برخي از مشكلات متداول ماشين ظرفشويي مشاهده خواهيد شد.

اگرچه مشكلات ماشين ظرفشويي نااميد كننده است، هر چه زودتر قرار ملاقات با تعميركار را تعيين كنيد، بهتر خواهد بود. اما بايد بدانيد كه براي چه چيزي بايد مراقب باشيد.

در اينجا برخي از متداول ترين موضوعاتي كه بايد به آنها بپردازيد وجود دارد

۱)ظروف از قبل خاكي تر بيرون مي آيند

شما انتظار داريد كه ماشين ظرفشويي ظرف شما را تميز كند. هنگامي كه دستگاه شما را خاكي تر از گذشته جلوه مي دهند، لحظه اي به بررسي نحوه بارگيري ظرفشويي بپردازيد.

آيا صفحات را بيش از حد شلوغ كرديد يا جت ها را مسدود كرديد؟ اگر چنين است، چند ظرف را برداريد و چرخه را دوباره اجرا كنيد.

اگر ظروف هنوز كثيف به نظر مي رسند يا پوشش رسوبي ريز روي سطح دارند، با يك متخصص تماس بگيريد. ممكن است ذخاير آب سخت يا مواد معدني قديمي وجود داشته باشد كه خطوط آب يا بازوي اسپري را گرفتگي كند. وقتي اين اتفاق بيفتد، با فشار آب لازم براي خلاص شدن از شر غذاهاي گير شده، آب نمي تواند به ظروف شما وارد شود.

۲)آب در طول چرخه در حال اجرا نيست

هنگامي كه يك ماشين ظرفشويي به درستي كار كند، آن را با آب پر مي كند و به شستشوي زباله هاي مواد غذايي كمك مي كند. اما وقتي آب دستگاه را پر نمي كند، ظروف شما تميز نمي شوند.

قبل از وحشت، درب را بررسي كنيد و مطمئن شويد كه به طور كامل بسته شده است. هنگام زدن فشار به درب، بايد يك قفل شنيدني را بشنويد.

اگر درب باز باشد، دستگاه با آب پر نمي شود. اين يك ويژگي ايمني استاندارد در هر ماشين ظرفشويي مدرن است.

اگر درب بسته باشد و شما هنوز آب نمي گيريد، ممكن است در سوئيچ شناور دستگاه مشكلي ايجاد شود. اين دستگاهي است كه به دستگاه مي گويد چه موقع آب اضافه كند و چه موقع آب را خاموش كند.

سعي نكنيد خودتان اين مشكل را برطرف كنيد، اين امر در پايان مي تواند گارانتي سازنده شما را باطل كند.

۳)آب خالي نمي شود

اكثر ماشين هاي ظرفشويي با اتمام چرخه، آب را به طور خودكار تخليه مي كنند. اين اجازه مي دهد تا ظروف داخل واحد خشك شوند.

اما وقتي آب از بين نمي رود چه اتفاقي مي افتد؟ شما در انتها با يك استخر آب صابون كثيف در انتهاي دستگاه قرار مي گيريد.

اين مشكل به احتمال زياد به دليل تخليه مسدود شده است. زير بازوي چرخش و در كنار تخليه براي آوار را بررسي كنيد. اگر شاهد ساخت باشيد ، ممكن است بتوانيد آن را با دست از بين ببريد.

اما ممكن است در پمپ تخليه نيز مشكلي ايجاد شود. به ياد داشته باشيد، همه زهكشي ها با جاذبه كار نمي كنند و ماشين ظرفشويي شما براي ارسال آب كثيف از سيستم به پمپ احتياج دارد.

تكنسين شما قادر خواهد بود مشكل را برطرف كرده و مسئله را به سرعت برطرف كند.

۴)آب در طول چرخه از كف خارج مي شود

به نحوه بارگذاري ماشين ظرفشويي نگاهي بيندازيد. اگر با ظروف يا وسايل بزرگ بيش از حد پر شود، ممكن است به درب فشار داده شده و شكافي در مهر ايجاد كند. اما اگر اينطور نيست، احتمالاً خودتان در مورد مهرها مشكلي داريد.
لاستيك هاي اطراف درب را براي نشانه هاي سايش و پارگي بررسي كنيد. حتي يك موج كوچك در مواد مي تواند براي شكستن مهر كافي باشد.
اگر به نظر مي رسد شل يا پاره شده است، يك جلسه تعمير را تعيين كنيد و مهر و موم ها را جايگزين كنيد.

۵)ماشين ظرفشويي بيش از حد پر سر و صدا است

طبيعي است كه وقتي چرخه ماشين ظرفشويي شروع مي شود، برخي از صداها را بشنويد. اما اگر سر و صداها متفاوت از آنچه قبلاً به آن عادت كرده ايد يا بلندتر مي شوند، قرار ملاقات تعمير را تعيين كنيد.
در تراز كردن بازوي اسپري، كمربند سست درون يا حتي يك جزء مفقود شده مي تواند مشكلي ايجاد كند. تنها راهي كه مي دانيد مطمئناً اجازه دادن به يك تكنسين تعمير ماشين ظرفشويي است.

۶)درب بسته نخواهد شد

اگر درب بسته نشود، ماشين ظرفشويي شما نمي تواند اجرا كند. اگر درب قفل نمي شود، به خود مكانيزم قفل نگاهي بيندازيد. آيا در تراز مناسب با درب قرار دارد؟
اگر اينگونه نباشد، تكنسين شما نياز به تنظيم مجدد يا جايگزيني لچ دارد.
به ياد داشته باشيد، لچ يكي از پركاربردترين اجزاي ماشين ظرفشويي است. اين بدان معني است كه پارگي و پارگي بسيار بيشتري نسبت به ساير اجزاي آن مشاهده مي كند. اگر نياز به جايگزيني آن داريد، اين علامت آن نيست كه واحد شما خراب مي شود يا پير مي شود.
اين بدان معناست كه شما مرتباً از ماشين ظرفشويي استفاده مي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۵۴:۵۴ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

اين كه شما براي خريد يك سيستم تصفيه آب صنعتي جديد يا تعويض سيستم قديمي تر مانند سيستم اسمز معكوس چند مرحله اي بازار را رصد كنيد، هم پس انداز است و هم حركت رو به جلو. هدف شما انتخاب يك سيستم تصفيه است كه بيشترين بازده سرمايه گذاري را به شما مي دهد. اين مي تواند به معناي پس انداز از طريق هزينه هاي آب، هزينه هاي كار و نگهداري يا هزينه هاي مربوط به زمان به روز باشد. براي شروع، به چند عامل مهم مانند ميزان بازيابي آب، سهولت استفاده و هزينه كلي براي حفظ طول عمر واحد نگاه كنيد. هدف اين است كه روي عواملي كه براي اهداف سازمان شما مهم هستند، تمركز كنيد. در اين راهنماي ساده، عواملي را كه تيم شما هنگام انتخاب سيستم تصفيه آب اسمز معكوس صنعتي مناسب بايد در نظر بگيرند، بيان خواهيم كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۱۰:۳۲ ] [ مهندسي و اطلاعات ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب