مهندسي و اطلاعات
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 33
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 295

كيفيت آب به دليل نقش دوگانه آن به عنوان يك ابزار و يك ماده مؤثر، تاثير بسزايي در فرآيندهاي توليد صنعت غذا و نوشيدني دارد. براي اطمينان از يك محصول ايمن، قابل اعتماد و مداوم، رهبران صنعت روي دستگاه تصفيه آب صنعتي كه مقررات را رعايت مي كند و به اطمينان از يك محصول با كيفيت كه كمك مي كند، سرمايه گذاري مي كنند.

ايمني مصرف كننده در صنايع غذايي و نوشيدني

آب در بسياري از محصولات يك ماده فعال محسوب مي شود و همچنين وسيله اي براي تميز كردن و بهداشت در صنايع توليد مواد غذايي و آشاميدني بسيار مهم است. به عبارت ديگر، يك منبع قابل اعتماد آب عامل اصلي در يك محصول قابل اعتماد است. وقتي مراقبت ويژه اي براي محافظت از آبرساني صورت نمي گيرد، توليدكنندگان خطر ايجاد يك محصول لكه دار را دارند، كه مي تواند عواقب مالي و شهرت را به دنبال داشته باشد. يك سيستم تصفيه آب صنعتي با از بين بردن سموم و مواد بيولوژيكي كه مي تواند بر ايمني مواد غذايي و نوشيدني تأثير بگذارد، به توليدكنندگان و مصرف كنندگان آرامش مي بخشد.

 

قابليت اطمينان محصول

كيفيت منابع آب شهري و طبيعي مانند رودخانه ها، درياچه ها يا اقيانوس ها با توجه به شرايط كاهش يافته متفاوت است. يك روش درماني براي همه منابع مناسب نيست. سيستم هاي تصفيه آب مثل دستگاه تصفيه آب صنعتي كه در منابع مختلف كار مي كنند نياز به روش هاي مختلف تصفيه دارند و مي توانند كيفيت هاي مختلف خروجي آب خالص را داشته باشند. به منظور مقابله با ناسازگاري در منابع آب خوراك ، توليد كنندگان مواد غذايي و آشاميدني از فناوري هاي تصفيه آب صنعتي براي تصفيه آب خام در آب تصفيه شده يا كيفيت آب فوق العاده خالص براي عمليات خود استفاده مي كنند. اين يك مزيت اساسي در ساخت يك محصول قابل اعتماد است.

كيفيت

هنگامي كه آب فوق العاده خالص يك ماده اصلي در محصول شما است ، تأمين آب تأسيسات و ستفاده از دستگاه تصفيه آب صنعتي شما تأثير عميقي در طعم محصولات شما دارد. كلريد ، سولفات و آنيون هاي ديگر بر طعم شراب ، آبجو و ساير نوشيدني ها تأثير منفي مي گذارند. مواد بيولوژيكي همچنين تركيب طعم را تغيير مي دهد. اسمز معكوس و ساير فن آوري هاي نوآورانه تصفيه آب ، خالص ترين آب براي توسعه محصول شما را تضمين مي كند.

تجهيزات تصفيه آب

معمول است كه از تأثير آب بر طول عمر تجهيزات توليد كنندگان غافل شويد. قليائيت آب، رسوبات، مواد آلي و مواد معدني مي توانند بر روي خدمات شما تأثير بگذارند. از ساخت سنگ آهك گرفته تا خوردگي، آسيب هاي ناشي از آب مي تواند راندمان عملياتي را كاهش داده و هزينه تعمير و نگهداري و تعميرات را افزايش دهد. يك سيستم تصفيه آب تأسيسات شما را به صورت كارآمد نگه مي دارد و همچنين طول عمر تجهيزات ضروري را افزايش مي دهد ، اين مي تواند به معناي صرفه جويي در هزينه هاي طولاني مدت باشد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۰۶:۴۷ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

در حالي كه ماشين هاي لباسشويي براي سال هاي سخت كار ساخته شده اند، بعضي از عادت هاي لباسشويي وجود دارد كه ممكن است به كارآيي دستگاه لباسشويي شما آسيب برساند و به تعمير لباسشويي نياز داشته باشيد. در اينجا چند نكته در مورد چگونگي افزايش عمر ماشين لباسشويي شما، از كارشناسان تعمير و نگهداري تعميرات لوازم خانگي تاپ امداد آورده شده است.

بيش از حد لباسشويي را بارگيري نكنيد

آيا وقتي مي خواهيد لباس را در واشر خود قرار دهيد، ذهنيت “اگر متناسب باشد” داريد؟ هنگامي كه ماشين لباسشويي خود را بيش از حد بار مي كنيد، لباس نمي تواند در طول چرخش براي تميز كردن حركت كند. آنها فقط خيس مي شوند … و سپس خشك مي شوند! لباس هاي موجود در ماشين لباسشويي بيش از حد، به اندازه مساوي مواد شوينده لباسشويي مورد نياز خود را دريافت نمي كنند، و ممكن است آب نتواند لباس هاي شما را به درستي خيس كند. لباس شما به همان اندازه كه دوست داريد آنها تميز شود، تميز نخواهد شد.

همچنين، بار بيش از حد ماشين لباسشويي شما استرس اضافي را به ياطاقان موتور و وان مي دهد. فشار دادن واشر مي تواند درام چرخشي شما را از تراز وسط خارج كند و به سختي كار كند تا بتواند عملكرد خود را با وزن اضافي انجام دهد. فرسودگي بيش از حد موتور باعث مي شود دستگاه شما زود خراب شود.

پوشاك بايد در ماشين لباسشويي شما به آرامي قرار داده شود، بدون آنكه آنها را در وان فشار دهيد، تا فضاي بيشتري ايجاد شود. هرگز دستگاه خود را از بالاي وان پر نكنيد و به اين هدف توجه كنيد كه فقط ۳/۴s راه را پر كنيد. مرتب كردن لباس هاي خود بر اساس رنگ و جنس پارچه مي تواند به كوچكتر شدن بار شما كمك كند.

از صابون مناسب براي ماشين لباسشويي خود استفاده كنيد

اگر ماشين لباسشويي خوبي داريد (كه اين روزها بيشتر ماشين لباسشويي ها هستندمثل تعمير لباسشويي بوش، تعمير لباسشويي آريستون) ، بايد از صابون هايي با بازده بالا نيز استفاده كنيد. صابون هاي با راندمان بالا براي ايجاد كمتر لجن طراحي شده اند زيرا ماشين هاي لباسشويي با راندمان بالا براي استفاده از آب كمتري طراحي شده اند. هنگام خريد مواد شوينده بعدي خود به دنبال برچسب “HE” (راندمان بالا) باشيد.

استفاده از مقدار مناسب مواد شوينده نه تنها مي تواند در حفظ كيفيت لباس شما خيلي اثر داشته باشد، بلكه مي تواند به دستگاه شما نيز آسيب برساند. استفاده از صابون بيش از حد باعث مي شود كه لباس شما كدر به نظر برسد و باعث از بين رفتن رنگ ها و كشش مواد شود. همچنين مي تواند باعث بروز خطاهاي كنترل در لباسشويي شود و باعث خرابي چرخه در بسياري از كثيفي ها هنگام بار شود. همچنين، از شوينده هاي بيش از حد غليظي كه تبليغ قدرت داشتن ۶ برابر ساير صابون ها را تبليغ مي كنند، خودداري كنيد.

آخرين باري كه شيلنگ لباسشويي خود را تعويض كرديد ؟

۵ سال است كه از شيلنگ لباسشويي فعلي خود استفاده كرده ايد؟ اگر چنين است، شما بيشتر در معرض خطر يك اتاق لباسشويي سيل و خسارت شديد آب هستيد. علاوه بر ساييدگي طبيعي، شلنگ واشر شما نيز مي تواند از لرزش ماشين لباسشويي شل و لمس شود. ماشين لباسشويي هاي قديمي تقريباً از ۴۰ تا ۴۵ گالن آب در هر بار استفاده مي كنند. لباسشويي هاي جديد با راندمان بالا مي توانند از ۱۴ تا ۲۵ گالن در هر بار استفاده كنند. با فشار آب بين ۲۰ تا ۱۱۶ psi ، خرابي شلنگ ماشين لباسشويي مي تواند در مدت چند دقيقه به خانه شما آسيب برساند.

اگر اخيراً شلنگ ماشين لباسشويي خود را بررسي نكرده ايد (يا علائمي را مبني بر نشت آن مشاهده نكرده ايد) ، با جايگزين كردن امروز كلي پول پس انداز كنيد! ما مي توانيم آن را براي شما به عنوان يك جلسه تعمير و نگهداري انفرادي نصب كنيم يا آن را به سرويس ديگري مانند تميز كردن دريچه خشك كن، تميز كردن شومينه گاز يا تعمير لوازم خانگي برسانيم.

http://topemdad.ir/why-should-we-be-careful-about-repairing-our-washing-machine/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۳۵:۵۹ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

دستگاه تصفيه آب چيست

اولين هدف در دستگاه تصفيه آب توليد و عرضه آب آشاميدني به انسانها و موجوداتي است كه به آب سالم و خاص مي باشند است از آنجايي كه  اصولا” هيچ فرآيندي به طور ۱۰۰درصد موثر نمي باشد. و ممكن است دچار مشكل و شكست شود با اين حال فرآيند تصفيه آب به وسيله دستگاه تصفيه آب به صورت صنعتي و نيميه صنعتي يا خانگي بهترين تعريف و مفهوم از روش هاي متعدد تصفيه آب مي باشد.

احكام اساسي در تصفيه آب

 • كيفيت آب خام ورودي به دستگاه تصفيه آب درمنابع ورودي متفاوت است
 • كيفت آب خام ورودي ثابت نيست
 • هيچ گونه طرح مشخصي وجود ندارد كه براي تصفيه تمامي آبها يكسان باشد
 • براي هر كدام از منابع ورودي چندين روش متفاوت تصفيه وجود دارد

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۸ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۵۶:۱۸ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

هيچ چيز طراوت تر از نوشيدني يخي وجود ندارد و بهترين راه براي حفظ كيفيت و طعم يخ شما تميز كردن و نگهداري منظم است. در ادامه بخوانيد تا نحوه تميز كردن و تعمير يخ ساز يخچال را بياموزيد و بدانيد كه چرا اين چنين بخش مهمي از هر روال تميز كردن است.

علائمي را كه شما نياز داريد تا يخ ساز يخچال خود را تميز كنيد
هنگامي كه شما بهترين سازنده يخ ساز را متناسب با نياز خانواده و سبك زندگي خود انتخاب كرديد، حفظ آن براي طولاني تر شدن طول عمر لوازم خانگي مهم است. علائم لازم براي تميز كردن و تعمير كردن يخ ساز يخچال عبارتند از:

 • يخ داراي طعم يا بوي نامطبوعي است.

 • مكعب هاي يخ كوچكتر از حد معمول است.

 • يخ احساس نرم تر مي كند و سريعتر از حد معمول ذوب مي شود.

 • يخ ظاهري ابري دارد.

 • علائم قابل مشاهده اي از قالب، كپك يا ساير بقاياي موجود در قسمت داخلي دستگاه وجود دارد.

 • شش ماه يا بيشتر از آخرين نظافت گذشته است.

اگر يخ ساز شما در حال ساختن يخ نيست اين نكات عيب يابي از تاپ امداد را امتحان كنيد، اينجا را كليك كنيد تا يك قرار ملاقات را در زمان مناسب براي شما تعيين كنند، يا براي تعمير سريع و كارآمد با ما تماس بگيريد.

بسته به دفعات استفاده، دستگاه يخ خود را حداقل هر شش ماه يا بيشتر تميز كنيد. اگر يخ ساز شما داراي چرخه شستشوي اتوماتيك اس ، راهنماي دستورالعمل سازنده را بخوانيد و براي تميز كردن واحد دستورالعمل ها را دنبال كنيد. براي نظافت دستي مراحل زير را دنبال كنيد:

دستگاه را از برق جدا كنيد

اطمينان حاصل كنيد كه دستگاه خاموش و وصل نشده است تا يخ ساز در حين تميز كردن از شروع كار خود جلوگيري كند، اجازه دسترسي آسان به سينك خود را براي زهكشي بپردازد و از خطر يا شوك يا آسيب ديدگي خودداري كنيد. سبد يخ و قاشق را جدا كرده و براي تميز كردن كنار بگذاريد.

آب را تخليه كنيد

پلاگين تخليه را پيدا كرده و آن را برداريد و اجازه دهيد آب مخزن درون يك ظرف يا سينك شما جاري شود تا تمام آب از دستگاه تخليه شود.

داخل را پاك كنيد

پارچه خود را در محلول تميز كردن ساخته شده از يك نسبت ۱۰: ۱ آب گرم و يا سركه يا آب ليمو ، پاك كننده دستگاه يخ بدون نيكل يا ساير مواد تميز كننده كه توسط سازنده توصيه مي شود، اسپري كرده و يا آن را آغشته كنيد. ديواره هاي داخلي را شسته و به مناطقي مانند مخزن آب، گوشه ها و مناطقي كه يخ ساخته مي شود ، دسترسي ندارد. چندين بار با استفاده از آب تميز بشوييد و با يك دستمال تميز خشك كنيد. با استفاده از مواد شوينده ملايم سبد يخ را تميز كرده و كنار بگذاريد تا خشك شود.

نماي بيروني را تميز كنيد

قسمت بيروني را با استفاده از يك پارچه نرم و آب صابون گرم پاك كنيد و با استفاده از يك حوله تميز خشك كنيد.

دستگاه را مجدداً راه اندازي كنيد

يخ ساز را مجدداً مونتاژ كرده و اطمينان حاصل كنيد كه پلاگين تخليه در محل كار است. سبد يخ را وارد كرده و واحد را وصل كنيد.

يك دسته از يخ را درست كنيد

مخزن آب را با محلول تميز كردن پر كنيد، يك دسته يخ درست كنيد و آن را دور بيندازيد. يخ ساز را از برق جدا كرده و بار ديگر آب آن را تخليه كنيد. در حين جدا شدن پلاگين، آب تميز و تازه را از طريق مخزن بريزيد و بگذاريد درون سينك تخليه شود. قبل از وصل كردن دوباره پلاگين، چندين بار دستگاه را شستشو دهيد و به طور معمول ساختن يخ را از سر بگيريد.

چرا يخ ساز خود را تميز كنيد؟

در صورت غفلت، سازنده يخ شما مي تواند شروع به رشد قالب و باكتري هايي كند كه ممكن است تأثير منفي بر سلامتي شما بگذارد، يا ممكن است باعث ايجاد يك پوسته پوسته شود كه مي تواند طول عمر دستگاه را كوتاه كند.

يك مولد قدرت تهيه پشتيبان مي تواند به شما در نگه داشتن وسايل شما در حين قطع برق از جمله يخ ساز شما كمك كند.

براي كليه نيازهاي تعمير لوازم خانگي خود، امروز با تاپ امداد تماس بگيريد.

http://topemdad.ir/how-to-clean-a-refrigerator-ice-maker-and-why/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۱۴:۳۶ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

اكتبر آغاز فصل تعطيلات است كه با هالووين آغاز مي شود. فيلم ها و لباس هاي ترسناك در صدر ذهن همه است. با اين حال، مردم نمي خواهند بشنوند كه آب آنها براي آشاميدن و استفاده از آن براي تميز كردن ترسناك است. حتي متخصصان كيفيت آب نمي خواهند شما را بترسانند كه فكر كنند كيفيت آب شما كمتر از تميز يا بي خطر است. واقعيت اين است كه اگر شما آب شهري داريد، تجهيزات تصفيه آب صنعتي مطابق با استانداردهاي EPA براي كيفيت آب هستند. با اين حال، آب شما مي تواند تميز تر باشد! آلاينده هاي فردي مانند سرب و PFAS حتي بعد از تصفيه آب در سطح شهر يك واقعيت است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۹:۲۲ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

سنوا به نظر خوشنام ترين برند توليدات يخچال فريزر ايراني مي باشد.اين كارخانه صنعتي_توليدي حدود 12 سال پيش كار خود را در شهر اصفهان شروع كرد و محصولات ابتداي توليدي اين شركت شامل اجاق هاي گاز،كولر هاي آبي بوده است و سپس با پيشرفت اين مجموعه ، يخچال فريزر هم به محصولات توليدي اين شركت اضافه گشته است.

خرابي و تعمير يخچال فريزر اسنوا

گاهي بروز مشكلاتي در كاركرد يخچال اسنوا مي تواند رخ بدهداين موضوعي كاملا طبيعي مي باشد و در بسياري از موارد حتي در بدو خريد و گذشت چند روز از استفاده يخچال دچار مشكلاتي مي شود.باز هم ذكر مي كنيم كه اين مقوله ايست كاملا طبيعي!پس تا پايان اين مقاله را دنبال كنيد تا مشكلتان كاملا برطرف شود.همچنين شايان ذكر است كه به گزارش تعميركاران يخچال شركت سرويسكاران،بيشترين و رايج ترين مشكلي كه در اين برند از يخچال مشاهده شده عدم سرمايش لازم محيط يخچال مي باشد.برودت در اين يخچال گاهي به حدي پايين مي آيد كه مواد غذايي داخل يخچال در معرض خرابي قرار خواهند گرفت.

مشكلات رايج يخچال اسنوا كه با تعمير قابل برطرف كردن مي باشند.

 1. فريزر اسنوا سرمايش لازم را ندارد و دماي آن با دماي معمولي يخچال تفاوتي ندارد
 2. يخچال فريزر سرماي خود را به بيرو انتقال مي دهد(خرابي لاستيك دور درب)
 3. كمپرسور و مجموعه موتوري اسنوا در ساعاتي از روز دماي بالاي 80 درجه را تجربه مي كند و داغ مي كند.
 4. يخچال به طور كامل خاموش شده و كار نمي كند.
 5. محيط يخچال به دليل عدم كاركرد لامپ تاريك مي باشد.
 6. فن يا خنك كننده موتور كاملا از كار افتاده.
 7. فن يخچال صدا مي دهد.
 8. بدنه يخچال فريزر برق دارد.
 9. ديفراست يخچال اسنوا خراب شده و موجب برفك آن شده.
 10. يخچال از محل نامعلومي (عموما در محل قرارگيري موتور) صدا مي دهد.
 11. صفحه الكتريكي كنترل ميانبر كار نمي كند و يا ارور هاي خاصي را نمايش مي دهد.

براي تعمير و عيب يابي چه كاري بايد انجام دهيد؟

البته كه تعميرات يخچال فريزر نياز به تخصص هاي خاصي دارد و كوچكترين بي تجربگي مي تواند خسارات مالي به مصرف كننده آن بزند،لذا حتما در نظر داشته باشيد كه چنانچه هر كدام از مشكلاتي كه ذكر شد برايتان پيش آمد،فورا با تعميركاري متخصص در تعمير يخچال تماس حاصل نمائيد.لازم مي دانيم اين موضوع را ذكر كنيم كه اگر مشكل يخچالتان را ناديده بگيريد ممكن است به مرور زمان،مشكلات جانبي ديگري براي آن پيش بيايد.فرض كنيد سيم كشي داخلي يخچال دچار اتصالي شده باشد و به دليل فلزي بودن بدنه يخچال ،برق درون آن جريان پيدا كند.مسلم است كه در چنين شرايطي بسيار خطرناك به نظر مي رسد.اما جداي از آن اين اتصالي ممكن است در بازه زماني بلند گسترش يافته و باعث بروز نوسنات داخلي برقي شود.در اين حالت ممكن است كمپرسور كه قلب يخچال به حساب مي آيد به طور كامل بسوزد.با توجه به محدوديت هاي اقتصادي اين روزهاي كشورمان مجبور مي شويد هزينه هاي گزاف و ميليوني را صرف تعويض موتور يخچالتان كنيد.

نكات قابل توجه براي استفاده از يخچال اسنوا

 1. حتما قبل از استفاده از يخچال اسنوا از محافظ برق استفاده.
 2. حتما در نظر داشته باشيد قرار دادن مواد غذايي با دماي بالا درون يخچال مي تواند باعث گرم شدن محيط يخچال مي شود و براي جبران آن موتور يخچال مجبور است فشار بيشتري را متحمل شود.
 3. هنگام انجام امور نظافتي و تميز كردن يخچال حتما دو شاخه اصلي يخچال را از برق بكشيد.

.4در هر حالت،در صورت بروز هر گونه مشكلي در يخچال كه مشكوك به خرابي مي باشد،با مركز تعميرات تخصصي يخچال تماس حاصل نمائيد.

تعميرات تخصص يخچال فريزر

تاپ امداد يك مركز خدماتي تخصص تعميرات لوازم خانگي به ويژه يخچال مي باشد.همچنين اين مجموعه جهت حال مشتريان در تمامي مناطق شاخص تهران نمايندگي رسمي و شعبات معتبر دارد.در صورت بروز هرگونه مشكل و يا شك بر خرابي يخچال، مي توانيد به صفحه تاپ امداد رفته و با يك تماس مشكل خود را با تعميركاران ما در ميان گذاشته و در صورت نياز يكي از تعميركاران متخصص و مجرب ما را به منزل خود فراخواني كنيد تا در محل و در بازه زماني بسيار كوتاه با تعمير تضميني مشكل يخچالتان را كاملا حل نمائيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۲۵:۴۸ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

آيا ماشين ظرفشويي شما اخيراً ظرف ها را تميز نمي كند؟ اين اگر يك فرد شلوغ باشيد مي تواند يك مشكل جدي باشد. چندين دليل احتمالي براي ماشين ظرفشويي ناكارآمد وجود دارد، از جمله آن مي توان به فيلتر كثيف، بازوي بسته شده اسپري يا دستگاه پخش كننده صابون شكسته اشاره كرد.

اگر متوجه شده ايد كه ماشين ظرفشويي شما تميز نمي شود ، وقت آن است كه با استفاده از دستورالعمل هاي زير تحقيق كنيد.

براي يك راه حل سريع و قابل اعتماد، تحقيقات را رد كنيد و هم اكنون راهنمايي بگيريد. تعمير لوازم خانگي تاپ امداد همين راه حل ها را به طور آنلاين در اختيار شما قرار مي دهد.

نكاتي در مورد عيب يابي ماشين ظرفشويي كه به خوبي تميز نمي شود

وقتي ماشين ظرفشويي شما تميز نمي شود ، تميز كردن دستگاه ممكن است مشكل را برطرف كند. پس از آن، تعمير و نگهداري منظم بايد آن را در حال كار نگه دارد. با اين حال، اجزاي كثيف هميشه ريشه مشكل نيست.

برخي از دلايل احتمالي عدم تميز كردن ماشين ظرفشويي شما در اينجا ذكر شده است:

كثيف بودن داخل

اين موارد ممكن است در قسمت داخل ماشين ظرفشويي شما جمع شود: گريس، ريز مواد غذايي، رسوبات معدني از آب سخت، صابون و غيره. تميز كردن فضاي داخلي ماشين ظرفشويي اولين قدم خوبي است كه ماشين ظرفشويي تميز نمي كند. اگر تجمع جزئي است، يك چرخه سركه را امتحان كنيد: ۳ فنجان سركه سفيد را در كف آن بريزيد و يك چرخه كامل را طي كنيد. براي از بين بردن سنگ زني سرسخت، از اين نكات تميز كردن ماشين ظرفشويي استفاده كنيد.

فيلتر كثيف

ماشين ظرفشويي هاي قديمي (مواردي كه قبل از سال ۲۰۱۰ ساخته شده اند) به احتمال زياد داراي يك فيلتر تميز كننده خود هستند كه با خرد كردن ذرات مواد غذايي تا زماني كه اندازه كافي براي شستشو باشند عمل مي كنند. مدل هاي جديدتر و ساكت تر معمولاً داراي يك فيلتر جداشدني هستند كه بايد بصورت دوره اي از آن خارج و تميز شوند. فيلتر در زير قفسه ها است كه معمولاً درپوش چرخاننده قرار دارد. براي تميز كردن فيلتر، آن را از دستگاه (با استفاده از دستورالعمل هاي دستي صاحب) خارج كرده و آن را كاملاً زير آب داغ بشوييد. اگر اجناس چسبيده وجود دارد ، آن را براي چند دقيقه در آب گرم و صابون خيس كنيد و قبل از شستشو، آن را به آرامي با يك برس نرم تميز كنيد.

بازوي قفل شده

بازوها را در زير و يا بالاتر از قفسه هاي ماشين ظرفشويي مي چرخاند و براي شستن ظرف ها آب شليك مي كند. جت ها (سوراخ هاي ريز) در بازوهاي اسپري مي توانند مسدود شوند كه باعث كاهش فشار آب مي شود. تميز كردن بازوهاي اسپري ممكن است عملكرد را بهبود بخشد. بسته به مدل شما، بازو ممكن است به راحتي تميز شود، يا ممكن است لازم باشد كه پيچ را بيرون بكشيد. آن را با يك برس نرم و صابون بشوييد  از يك خلال دندان براي جدا كردن گرفتگي ها در سوراخ ها استفاده كرده و سپس آن را به خوبي در زير آب داغ بشوييد.

دستگاه پخش كننده صابون شكسته باشد

اگر دستگاه پخش صابون به درستي كار نمي كند، ممكن است مواد شوينده به ظرف هاي شما نرسند، يا ممكن است در زمان مناسب در طي چرخه شستشو آزاد نشود. براي تميز كردن صابون و چشمه هاي صابون سعي كنيد از يك برس كوچك استفاده كنيد. مخلوطي از آب گرم و سركه به حل چربي و زباله ها كمك مي كند. در صورت شكسته شدن درب بهار يا درب ضايعات، نياز به تعويض دارد. سرانجام، واشر را در اطراف دستگاه پخش كننده چك كنيد و در صورت ترك خوردگي آن را تعويض كنيد. گاهي مالش دادن يك تشت كوچك ژله نفتي در اطراف واشر ممكن است عمر آن طولاني كند.

دماي پايين آب

اكثر چرخه هاي ماشين ظرفشويي به دماي آب حداقل ۱۲۰ درجه فارنهايت نياز دارد تا به درستي كار كند. برخي از مدل ها داراي مكانيزم افزايش گرما در داخل هستند، اما اگر مورد استفاده شما نيست، اطمينان حاصل كنيد كه آبگرمكن شما تا ۱۲۰ درجه تنظيم شده است. (مراقب باشيد! تنظيم درجه حرارت بالاتر از ۱۲۰ درجه خطر ايجاد پوسته پوسته شدن را ايجاد مي كند.) سرانجام مي توانيد قبل از شروع ماشين ظرفشويي، شير آب آشپزخانه را ۳۰ تا ۶۰ ثانيه اجرا كنيد تا از شروع ورود آب داغ به داخل دستگاه اطمينان حاصل شود.

مواد شوينده و مسائل مربوط به آن

مواد پاك كننده اي با كيفيت پايين يا نامناسب مي تواند به غذاهاي كم نظير منجر شود. استفاده زياد از مواد شوينده نيز مي تواند مشكلاتي را ايجاد كند. حتما از نوع مناسب مواد شوينده و مقدار مناسب استفاده كنيد. يك ماده شستشوي نهايي بايد نتايج را نيز بهبود بخشد. اگر آب سخت داريد، براي به حداقل رساندن آسيب رسوب معدني، نصب نرم كننده آب را در نظر بگيريد. در آخر، حتما ماشين ظرفشويي را به درستي بارگيري كنيد.

حجم آب يا فشار

مشكلات فشار آب احتمالاً روي وسايلي مانند ماشين ظرفشويي و ماشين لباسشويي تأثير مي گذارد. اگر متوجه شده ايد كه فشار آب در شيرهاي شما پايين تر از حد معمول است، يا به نظر مي رسد كه فشار نوسان دارد، ممكن است براي حل مسئله به كمك حرفه اي نياز داشته باشيد. براي معاينه تشخيصي با تاپ امداد تماس بگيريد.

شير ورودي

شير ورودي اجازه مي دهد تا آب درون ماشين ظرفشويي آب جاري شود. اگر به تازگي متوجه شده ايد كه صداي چكش در هنگام اجرا از واحد خارج مي شود، احتمالاً يك دريچه ورودي معيوب است. دفترچه راهنماي مالك خود را براي اطلاعات مربوط به قطعات و جايگزين ها بررسي كنيد. (اين يك تعمير پيچيده تر است كه ممكن است به يك تكنسين احتياج داشته باشد.)

استخدام يك تكنسين

هنوز مشكل داريد؟ وقت نداريد خود ماشين ظرفشويي را بررسي كنيد؟ از تاپ امداد بخواهيد كه موضوع را به شما نشان دهد، قطعات ماشين ظرفشويي مورد نياز خود را سفارش داده و سريع آن را تعمير كنيد.

http://topemdad.ir/does-your-dishwasher-not-clean-the-dishes-read-the-text-below/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۱۹:۱۷ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

اگر شما هر نوع سيستم صنعتي مبتني بر آب يا خنك كننده را اجرا مي كنيد، بايد از خطر آلودگي دستگاه خود به آلودگي هاي ناشي از آب و آلاينده تصفيه آب آگاه باشيد. در اينجا، ما راه حل هاي تصفيه را براي متوقف كردن اين اتفاق ارائه مي دهيم.

با اين حال، بهترين تصفيه آب كه مي توانيم به شما پيشنهاد كنيم دانش پيشگيري است. نظارت ناكافي آب اغلب منجر به عدم آلودگي آب، گاهي اوقات براي سالها مي شود. ميكروب ها، مواد شيميايي مايع خطرناك و آلاينده هاي فلزي همه مي توانند باعث بيماري هاي كوتاه مدت و طولاني مدت در انسان شوند. برخلاف مشكلات مكانيكي معمول، آزار دهنده و در عين حال جزئي مانند ساخت سنگ آهك، برخي از آلودگي هاي جدي خطر ايجاد سرطان، ناتواني يا حتي مرگ را در پي دارند. در اينجا چهار مورد از بدترين آلودگي هاي آب خوراك وجود دارد كه بايد مراقب آنها باشيد.

۱) لژيونلا

اگرچه همه عفونت هاي باكتريايي در تجهيزات خانگي يا صنعتي مي توانند بيماري هاي ناخوشايند ايجاد كنند، لژيونلا (Legionella pneumophila) يكي از وحشتناك ترين است. قرار گرفتن در معرض لژيونلا به طور بالقوه مي تواند منجر به موارد ذات الريه به دليل بيماري لژيونر شود. طيف وسيعي از تب هاي جدي اما ناتوان كننده نيز مي تواند در اثر باكتري ها ايجاد شود. لژيونلا كه به آب شير، بخار، يا دوش آبها حمله مي كند، مي تواند در نتيجه از طريق انتقال آئروسل از آب پاشيده منجر به شيوع انبوه شود.

در انگليس، لژيونلا معمولاً در درياچه هاي باز و رودخانه ها به مقدار كم و بي ضرر ديده مي شود. با اين حال، سيستم هاي آب بسته كه روي سفره هاي آب در فضاي باز ترسيم مي شوند مي توانند باكتري ها را در محيطي كه آنها را جوجه كشي مي كند به دام بيندازند. اين به آنها اجازه مي دهد تا به سرعت در سطح خطرناك ضرب شوند. سيستم هايي مانند برج هاي خنك كننده، كندانسورهاي تبخيري و استخرهاي اسپا براي رشد ايده آل هستند. سيستم هاي راكد و بسته ممكن است مشكل را تشديد كند.

لژيونلا در دماي بين ۲۵ تا ۴۰ درجه سانتيگراد رشد مي كند و به مواد مغذي ارگانيك رايج مانند زنگ زدگي جذب مي شود. با اين حال، باكتري ها يكبار كه تشخيص داده شدند قابل تصفيه هستند. لژيونلا نمي تواند در آب گرم بالاتر از ۶۰ درجه سانتيگراد زنده بماند و به راحتي با استفاده از اشعه ماوراء بنفش كشته مي شود. از سال ۲۰۱۴، شركت هاي انگلستان كه از آب خوراك سرد يا گرم در تجهيزات استفاده مي كنند، وظيفه قانوني مراقبت براي جلوگيري از عفونت لژيونلا را در هر كجا كه مرتبط و ممكن است.

۲) كلر و مشتقات

كلر ماده اصلي سفيد كننده و يك روش مؤثر براي از بين بردن بيشتر ميكروارگانيسم ها است. در تصفيه آب، به طور معمول در مقادير رقيق شده در منبع آب خوراك استفاده مي شود تا مايعات دريافتي ويروس ها، باكتري ها و بيماري ها پاك شود. كلرامين يك نوع بسيار مشابه از مواد شيميايي است كه به طور فزاينده مورد حمايت سازمان هاي تصفيه آب شهري در سراسر جهان قرار مي گيرد. تمايل دارد در هنگام استفاده كمتر عوارض جانبي بدي در انسان ايجاد كند.

با اين حال، شستشو آلاينده تصفيه آب كلر مي تواند منجر به باقي مانده هاي شيميايي شود كه به عنوان فرآورده هاي رقيق كننده (DPB) شناخته مي شوند، عناصر سمي مرتبط با سرطان و بيماريهاي دستگاه گوارش (در صورت مست يا بلعيدن تصادفي). DPB ها معمولاً هنگامي ايجاد مي شوند كه كلر با ايجاد بقاياي ميكروسكوپي در لوله ها، به طور جدي در ارتباط باشد. كلر زدايي بيش از حد يا آسيب شيميايي به لوله هاي مسي يا سرب نيز مي تواند منجر به بيماري، مشكلات پوستي و نقص سيستم آب شود.

۳) سرب

يك منبع كلاسيك از خطر در لوله كشي، كه از قبل تا زمان امپراتوري روم شناخته شده بود. لوله هاي سرب، پشته ، پوسته پوسته شده، ذوب شده يا آسيب ديده مي توانند آب مورد نياز خود را با اثري از مواد سمي تزريق كنند. همچنين مي تواند برخي از محصولات صنعتي را در صورت استفاده در شستشو از بين برده يا صدمه ببيند.

قرار گرفتن در معرض سرب از طريق لمس يا بلع در ارتباط با آسيب مغزي، سرطان، نارسايي قلبي، آسيب كليه و مسموميت با خون در بين بسياري از بيماريهاي ديگر است. لوله هاي بالاي ۸۰ سال كه براي حمل آب آشاميدني مورد استفاده قرار مي گيرند، يك خطر خاص است. آلودگي سرب معمولاً با جايگزيني كامل لوله هاي معيوب حل مي شود. مقدار كمي از سرب وارد سيستم هاي آب خوراك از طريق شبكه آب مي شود و با استفاده از آب و بازيافت آب در يك سيستم بسته، مي تواند مقادير سمي تشكيل دهد.

۴) كروم ۶

كروم ۶ ، با نام Hexavalent Chromium نيز شناخته مي شود، يك محصول فرعي صنعتي است كه در رنگ هاي پوشاك، رنگ ها و تخته هاي چوبي يافت مي شود. اين ماده در اثر قرار گرفتن در معرض كروم در برابر فرآيندهاي اكسيداسيون، مانند گرم شدن، ايجاد مي شود كه آن را به حالت شش ضلعي تبديل مي كند. در اين شكل قرار گرفتن در معرض كروم با سرطان، مشكلات پوستي و مشكلات قلبي عروقي مرتبط است.

سايت هاي صنعتي منبع مشترك آلودگي متقابل Chromium 6 هستند. چه با ورود به طور اتفاقي در زيرزميني و چه در سيستم هاي بسته، مواد شيميايي سختي مي توانند به منابع آب خالص و آب آشاميدني و همچنين خطوط انتقال آب و فاضلاب برسند. محل هاي خروج فاضلاب غير ايمن منبع مشترك آلودگي كروم است.

در Chiltium 6 نيز دهه ها طول مي كشد تا در صورت عدم فيلتر باقي بماند. در بدترين حالت، آلودگي سيستم مي تواند باعث تخليه كل پارك هاي تجاري شود. رها شدن بدنام Hinkley ، كاليفرنيا به دليل نقض آب صنعتي زيرزميني Chromium 6 كه بين سالهاي ۱۹۵۲ و ۱۹۶۶ بدون كنترل باقي مانده است، ايجاد شده است.

http://alborzabcotavan.ir/four-hazardous-contaminants-in-feed-and-water-treatment/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۰۵:۴۱ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

ما به جارو برقي هاي خود وابسته هستيم. قرار است آنها آماده باشند تا وقتي كه به آنها احتياج داشته باشيم ، بدترين خرابي ها را بكشند. اما آيا اين امكان وجود دارد كه ما با جاروبرقي خود همانگونه كه شايسته آنهاست ، رفتار نكنيم؟ چه دستگاه جارو برقي عادي باشد و چه جارو شارژي ، مواردي وجود دارد كه هرگز نبايد آنها را با جاروبرقي انجام دهيد.

۱)اشياء سخت

وقتي مي بينيد كه سكه يا سنگ كوچك روي زمين را مي بينيد وسوسه مي شويد كه پيش برويد و جارو برقي را روي آن بكشيد نه اينكه بخواهيد آن را انتخاب كنيد. اما اين مي تواند يك اشتباه بزرگ باشد. اين اجسام سخت مي توانند صدمات جدي به فضاي داخلي دستگاه وارد كنند يا در مكان هايي قرار گيرند كه حذف آنها دشوار خواهد بود. و ، درست است كه ممكن است هر بار جاروبرقي را خراب نكند. اما يك زمان بيشتر از حد كافي خواهد بود. از خطر جلوگيري كنيد و اشياء سخت را به صورت دستي بلند كنيد.

 

۲)آب

جارو برقي هاي معمولي براي برداشت آب طراحي نشده اند. اگر وسوسه شده ايد كه جارو برقي را روي يك گلدان آب اجرا كنيد ، خطر الكتريسيته و آسيب جدي به دستگاه را داده ايد. حتي اگر برق شما را نگيرد يا دستگاه را خراب نكنيد ، وقتي نوبت به خالي كردن سطل خاك يا كيف شما مي رسد ، يك ظرف غذا زننده را روي دستان خود خواهيد ديد. جارو برقي هاي مرطوب و خشك بطور خاص طراحي شده اند كه قادر به برداشت آب هستند بدون اينكه خطري در زندگي شما يا دستگاه شما ايجاد شود. جاروبرقي هاي مرطوب و خشك نسبتاً ارزان هستند و مي توانند علاوه بر اين براي موارد اضطراري كه در آن شما نياز به جارو برقي آب يا مايع شدن داريد ، كمك خوبي باشد. اما هرگز از جارو برقي معمولي براي انجام اين كار استفاده نكنيد.

 

۳)اجازه دهيد Vacuum Run Overfelled شود

هنگامي كه گرد و غبار و يا كيسه در ظرفيت هستند ، جارو برقي بايد تخليه شود. اگر آن را خالي نكنيد ، عملكرد دستگاه به طرز چشمگيري بدتر خواهد شد. و شما خطر گرماي بيش از حد و آسيب رساندن به جارو برقي خود را داريد. اگر توجه كرديد كه به نظر مي رسد جاروبرقي به اندازه مكش ندارد ، ابتدا كيف يا سطل را بررسي كنيد. بيشتر اوقات ، خالي كردن اين موارد مي تواند تفاوت زيادي در چگونگي تميز كردن جارو برقي خانه شما ايجاد كند.

 

۴)آن را براي از دست دادن ساكشن بيرون بياوريد

شايد جارو برقي شما همانطور كه قبلاً استفاده مي كرديد، خاكي را جمع نمي كند. اگر فقط فرض كنيد كه قديمي است و نياز به جايگزيني دارد، ممكن است اشتباه كنيد. ابتدا سعي كنيد كيف يا خلاء بدون كيف را چك كنيد ، سطل خاك را بررسي كنيد. بعضي اوقات جارو برقي كامل يا تقريباً كاملاً ضعيف عمل خواهد كرد. اگر خالي كردن اين كارها انجام نشود ، ممكن است در جارو برقي شما انسداد ايجاد شود. خلاء را جدا كرده و برخي كارها را انجام دهيد. آيا لوله مسدود شده است؟ در مورد دهانه هايي كه لوله وارد دستگاه مي شود ، چطور؟ آيا برس به راحتي مي چرخد ​​، يا مو و رشته ساخته شده است و نياز به برداشتن دارد؟ به ياد داشته باشيد جاروبرقي خود را حفظ كنيد و ممكن است مثل جديدي از آن استفاده شود.

 

۵)فكر كنيد موتور Busted است

آيا جارو برقي شما ناگهان گرم شده و خود را خاموش مي كند؟ بسياري از مردم تصور مي كنند كه اين پايان دستگاه ماشين آنهاست. اما در مواردي وجود دارد كه بتوانيد خلاء خود را به ترتيب كار كنيد. خلاء ممكن است به دليل وجود يك كيسه / سطل كامل بيش از حد گرم شود. يا ممكن است مو و رشته اي كه به دور برس برس پيچيده شده باشد باعث گرماي بيش از حد شود. اين مشكلات را برطرف كرده و براي گرفتگي را بررسي كنيد. سعي كنيد خلاء را روشن كنيد. بارها و بارها اين تنها كاري است كه براي رفع مشكل لازم است. توجه داشته باشيد كه برخي از مدل ها ممكن است داراي دكمه تنظيم مجدد دستي باشند. براي دستورالعمل تنظيم مجدد مدل خود به سازنده خود مراجعه كنيد. حفظ جاروبرقي به طور منظم باعث مي شود اين مسئله از وقوع آن جلوگيري كند.

http://topemdad.ir/here-are-five-things-you-shouldnt-do-with-your-vacuum-cleaner/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۳۲:۲۴ ] [ مهندسي و اطلاعات ]

شما مي توانيد در سيستم تصفيه آب اسمز معكوس كامل (RO) سرمايه گذاري كنيد. سيستم RO بايد به درستي نصب و نگهداري شوند تا از عملكرد اوج اطمينان حاصل شود. غشاء شما فقط مي تواند ناخالصي ها را در صورت تميز بودن سطح آن تصفيه كند و شما تنها در صورت كارآمد بودن جريان نفوذپذير مي تواند به درستي كار كند. اگر تمام جنبه هاي ديگر سيستم شما به طرز بد طراحي شده باشد، انتظار داشتن از يك محصول با كيفيت بي معني مي باشد. در اينجا چند اشتباه رايج وجود دارد كه بايد از آن اجتناب كرد.

1) نصب نامرغوب

فرايند پيش از تصفيه به شما كمك مي كند تا غشاهاي شما از ناخالصي ها پاك شود و از آسيب ديدن جلوگيري مي كند. رسوبات مقياس براي رشد ميكروبي در ابتدا قرار دارند و مي توانند به تصفيه آب مهم خود به غشايي مهم توجه كنند كه آسيب برساند. يك سيستم حرفه اي نصب شده، اين جنبه ها را در نظر مي گيرد و متناسب با محتواي مواد معدني موجود در آب و ايجاد يك فرآيند نرم شدن آب در استراتژي شما قرار مي دهد.

2) سرويس نامنظم

اگر از بهترين فيلترهاي عمق مطلق 5 ميكرون صنعت استفاده مي كنيد، بسته به نوع استفاده، بايد آنها را حدود 4 بار در سال جايگزين كنيد. بهتر است كه نسبت به شاخص كاهنده آب خوراك خود مراقب باشيد، بنابراين اين امر مي تواند نقش اساسي در نگهداري شما داشته باشد. رشد باكتريها نيز بايد كنترل شود – وظيفه اي كه اگر به آلودگي ميكروبيولوژيكي شك داريد نياز به تشخيص كامل و مداخله شيميايي تهاجمي دارد. تميز كردن منظم رسوبات معدني و لجن را از بين مي برد تا فشار در محدوده صحيح آن حفظ شود. ممبران ممكن است در اثر تغييرات ناگهاني فشار آب نيز آسيب ببينند، بنابراين توصيه مي شود كه سيستم شما مرتباً توسط يك متخصص انجام شود. اين عادت ساده و نسبتاً ارزان از طول عمر غشاهاي RO گران قيمت شما محافظت مي كند.

3) انتخاب يك سيستم با طراحي ضعيف

بهترين طرح هاي سيستم تصفيه آب اسمز معكوس با كاهش هزينه، راندمان عملكرد و كمبود آب را به همراه دارد. آنها متناسب با مقررات صنعت شما توسط مهندسين واجد شرايط انتخاب نتايج دقيق مورد نياز شما انتخاب شده اند. يك سيستم طراحي شده حرفه اي فقط غشاي مناسب و جريان خوراك مورد نياز براي كاهش رسوب را توليد مي كند در حالي كه همزمان اطمينان حاصل مي كند كه آب ورودي شما به اندازه كافي خوب مورد استفاده قرار مي گيرد تا همه آثار كلر و نمك هاي معدني از بين برود. يك چرخه آبگرفتگي نيز بايد در گياه شما ايجاد شود تا از ماسه زدگي، خاك شدن و تبلور سيليس بر روي غشاي شما جلوگيري شود.

تعطيل شدن كل سيستم مي تواند هزاران يا حتي ميليون ها دلار براي توليد از دست رفته هزينه كند. از دست دادن گران قيمت محصول بيفزاييد و مي توانيد يك بحران مالي جدي روي دستان خود داشته باشيد. هنگامي كه سيستم تصفيه شما به طور مرتب توسط مهندسان حرفه اي تحت نظارت قرار مي گيرد ، خطر ابتلا به تعدادي از علائم خطرناك را برطرف مي كنيد. براي بحث درباره برنامه هاي سرويس دهي مقرون به صرفه كه با الگوي استفاده شما مطابقت دارد

http://alborzabcotavan.ir/3-common-mistakes-in-using-an-reverse-osmosis-water-treatment-system/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۱:۵۴ ] [ مهندسي و اطلاعات ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب